MITMEKESISUS JA KAASATUS

Theme

Civil Society Strengthening

Work and Enterprise

Type

Course

Course Content

Expand All

Only learners with access to the course can download the references


Only learners with access to the course can download the references


Course Description

Current Status
Not Enrolled
Price
Closed
Get Started
This course is currently closed

Course Content

Expand All

Selle kursuse eesmärk on aidata sul mõista protsesse, mis viivad diskrimineerimiseni, suurendada teadmisi ja oskusi ning toetada sind kaasavamaks kasvamisel ja oma organisatsioonis mitmekesisust austava kultuuri tekitamisel.

Enamasti ei ole inimeste eesmärk kedagi diskrimineerida ja meie käitumise taga on tihtipeale protsessid, millest me ise teadlikud ei ole. Selle kursusega püüame neid protsesse nähtavale tuua ja suunata sind märkama nende mõju ka kõige igapäevasematele otsustele.

Õpieesmärgid:
– luua mõistmist mitmekesisuse ja kaasatuse valdkonna alusväärtustest, mida kannavad kõik Euroopa mitmekesisuse kokkulepped
– kinnistada teadmisi valdkonna põhimõistetest: mitmekesisus, kaasatus, stereotüübid, eelarvamused, kallutatus, mikrotasandil esinevad ebavõrdsused, diskrimineerimisahel.
– toetada mitmekesisuse ja kaasatuse edendamise praktikaid ja poliitikaid organisatsioonides

Õpieesmärkide saavutamiseks kasutame põimõppe lähenemist. See tähendab, et lisaks õppevideotele (90 minutit) kuulub kursuse juurde ka töötuba (3 tundi või 7 tundi). Töötuba võimaldab süvendada mõistmist videotes selgitatud nähtuste mõjust, küsida küsimusi ja arutleda. Töötoas osaleb üks õpigrupp (kuni 25 inimest) korraga ning seal võib olla inimesi nii erinevatest organisatsioonidest, aga ka ühest kollektiivist. Kursuse juurde kuulub töötoa läbiviimise juhend, millega saate soovi korral tutvuda (soovist andke teada info@humanrights.ee).

Kuidas kursust läbida?
1. Alusta sissejuhatavast küsimustikust. See on lühike valikvastustega test, mille eesmärk ei ole sulle hinnet panna, vaid alustamiseks õigele lainele saada!
2. Vaata järgemööda videoid. Iga mooduli juurde kuuluvad lühikesed enesekontrolli testid jah harjutused ning valikulised lisamaterjalid. Saad kursuse läbida omas tempos – sinu progress salvestatakse.
3. Viimases, 6. moodulis saad nippe ja häid mõtteid, kuidas oma teekonda mitmekesisuse ja kaasatuse teemadel jätkata.
4. Võid kõiki videoid vaadata nii mitu korda, kui soovid. Kui sul tekib küsimusi, saad neid küsida õpigrupi juhendajalt või info@humanrights.ee.

Loodame väga, et see kursus aitab sul alustada või jätkata teekonda kaasavama käitumise ja töökeskkonna suunas. Teisalt – mida rohkem me temae, seda enam saame aru, kui palju on veel vaja õppida! Seepärast oleme ka kursuse juurde kogunud mõned lisamaterjalid, kust saad omal käel teemasid edasi uurida. Mõnusat avastamist!

Kursus on kättesaadav tasuta spetsialistidele, kelle eesmärk on seda kasutada koos ühe või mitme organisatsiooni õpigrupiga. Kursus on inglise keeles, kuid saadaval ka subtiitritega portugali, eesti, poola, horvaadi ja hispaania keeles.

Kui soovite olla õpigrupi juhendaja, pakume ka juhendit selle kohta, kuidas platvormi kasutada ning töötuba läbi viia. Võtke meiega ühendust info@humanrights.ee.

See kursus on välja töötatud Diversity@Work projekti raames. Projekti kaasrahastas Euroopa Komisjon. Lisainfo www.diversity-work.eu
Kursuse sisu kajastab selle autorite seisukohti ning Euroopa Komisjon ei vastuta selle sisu või kasutamise eest.

This course aims to help you develop your understanding of the processes behind discrimination; build awareness of diversity, inclusion, stereotypes, prejudice, unconscious bias, micro messages, and the discrimination chain, and to support you on your journey to become more inclusive and positively influence your organisational culture.   

Addressing discrimination, diversity and inclusion is sensitive and we believe that the course’s learning objectives are best achieved by using a blended learning approach. First, you will complete the video-based lessons, after which you may have an opportunity to join an interactive and reflective face-to-face session. These face-to-face sessions will also promote networking and interaction with people from different organisations and/or between people from your organisation. With that in mind, we offer a facilitator guide upon request.

We hope this course allows you to start or continue your journey to become more inclusive. The more we know, the more we realise we need to keep learning.  

We wish you a wonderful journey!  

The course is free of charge, but we will only make it available for professionals who aim to use it with a group of people from one or several organisations.  

If you wish to be a facilitator of this course, please contact info@diversity-work.eu to access a facilitator guide which details how to plan for and facilitate sessions for this blended learning course.  

This course was developed by the Diversity@Work project, co-founded by the European Commission. For more information, visit our website at: www.diversity-work.eu. The content of this course represents the views of the authors only and is their sole responsibility. The European Commission does not accept any responsibility for use that may be made of the information it contains.  

Content development partners

You might also
be interested in